2 dienu pārgājiens: Vaiņode - Gramzda - Bārta

sest.25feb.(feb. 25)07:00sv.26(feb. 26)15:002 dienu pārgājiens: Vaiņode - Gramzda - Bārta

Laiks

25.02.2023 07:00 - 26.02.2023 15:00(GMT+03:00)

Pasākuma detaļas

Turpināsim iesākto ceļu apkārt Latvijai no Vaiņodes, kas dēvējama par Latvijas aviācijas šūpuli, jo jau brīvvalsts laikā te radās lidlauks, kas bijis viens no lielākajiem militārajiem lidlaukiem Baltijā. Atvadīsimies no Saldus novada un ieiesim skaistajā Dienvidkurzemē – vietā, kur sākas Latvija. Kas zina, varbūt atklāsim vikingu un kuršu gaitu noslēpumus un dzirdēsim, kā sievas no pakalniem sasaucas ar garajiem “ē”. Pamazām virzoties uz Dižjūras pusi, šajā gājienā iepazīsim Gramzdu, kur 1900. gadā tapis visām latviešu paaudzēm zināmais Sudrabu Edžus stāsts “Dullais Dauka” un mazliet ielūkosimies Bārtā, kas slavena ar bagātīgi skaisto tautastērpu un fokloras mantojumu.

Sestdiena, 25. februāris, Vaiņode – Gramzda, ~ 26 km

No pl. 8.30-9.30 Iespēja apmeklēt šujmašīnu privātkolekciju, kas, iespējams, ir tāda vienīgā Latvijā – tātad, apskatei pieejama īpašnieka izveidota šujmašīnu kolekcija ar vairāk nekā 200 šujmašīnām no dažādām valstīm, no pirmskara gadiem līdz pat padomju laika ražojumiem. To visu paspilgtina saimnieka entuziastiskie stāsti par teju katru no šujmašīnām. Te var ielūkoties arī kara laika ķiveru un formastērpu kolekcijā. (Ziedojums 1 Eur/pers. Maksāt uz vietas!) Adrese: Ceriņu iela 30, Vaiņode.

No pl. 9.00 reģistrācija Vaiņodes kultūras namā. Lūgums ierasties laicīgi!
Te būs iespēja tikt pie iepriekš pieteiktiem gardumiem no beķerejas “Vaiņodes Dižkrāsns” Pieteikties šeit:http://bit.ly/3DzwoDe .
Auto novietojam pie Vaiņodes kultūras nama.
Atrašanās vieta: http://bit.ly/3kXG43Y

Pl. 9.30-10.30 Vaiņodes KN tikšanās ar vēstures entuziastu un sava novada patriotu, bijušo mežzini Sigurdu Spingu. (Ziedojums 1 eur/pers.)
Pl. 10.45 Rīta aplis un došanās ceļā.
Pl. 14.30-15.30 (pēc 15 km) Aizvīķos mūs sagaidīs Henrijs Ķeružis, ar kuru kopā mazliet ielūkosimies Aizvīķu dabas parkā, kas ir kā brīvdabas kultūrtelpa. Šis savdabīgais, noslēpumiem un leģendām apvītais meža parks ir veidots 19.gs. beigās kā Aizvīķu muižas parks, kad muižas barons fon Korfs tuvumā esošo pauguraino zemi apsēja ar priežu un egļu mežu. Bez gleznainajām meža ainavām te apskatāmi arī kokā darināti pasaku un teiksmu tēli, kas ceļotājiem vēsta notikumus no Aizvīķu vēstures un atzīmē parkā esošās kultūrvēsturiskās vietas – Tumšo gaņģi, pēdakmeni, Raganas soda vietu un Raganas peļķi, Spoku kalnu un 18.gs. kapsētu.

Tālāk mūsu ceļš vīsies gar vietām, kuru nosaukumos pamanāmi personvārdi – Dāma (ciems), Dāmas kapi, Diždāma, Mazdāma. Ja nu kādam rodas jautājums, kāpēc tieši Dāma, tad visticamākā izpētītā versija ir tāda, ka apvidvārdi varētu būt cēlušies no kuršu un prūšu personvārda Damme. Apvidus ir bagāts ar pilskalniem, neskaitāmām kulta vietām.

Pl.18.00 aties autobuss šoferiem no Gramzdas tautas nama uz Vaiņodi pēc savām automašīnām.
Atrašanās vieta: https://goo.gl/maps/1jy3Vxa8V2V8vSP7A
Kamēr šoferi dosies pēc savām mašīnām, pasažieri varēs iepazīties ar Gramzdas muzeja telpu turpat tautas nama 2. stāvā. (ziedojums 1 Eur/pers.)
Pl. 19.00 Vakariņas Gramzdas tautas namā (7 Eur/pers.)
Pl. 20.00 Mūs priecēs Gramzdas folkloras kopa “Jumītis”, esiet gatavi arī izkustēties rotaļās un dančos (pateicības ziedojums: 1 Eur/pers.)

Vēlāk iekārtošanās nakšņošanai Gramzdas tautas namā uz grīdas ar saviem matracīšiem un gulēšanas piederumiem (3 Eur/pers.).

Svētdiena, 26. februāris, Gramzda – Bārta, ~ 21 km

Pl. 8.30 brokastīs zviedru galds: kafija, tēja, uzgriežamās gaļas, siers, maize, putra, piens, pārslas, salāti. (4 Eur/pers.)
Pēc brokastīm pl. 9.00 šoferi aizdzen auto līdz Bārtas kultūras namam.
Atrašanās vieta: http://bit.ly/3XPCOWQ
Pl. 9.30 no Bārtas Kultūras nama aties autobuss šoferiem līdz Gramzdas tautas namam, no kurienes uzsāksim otrās dienas ceļu.
Pl.10.00 Rīta aplītis un došanās ceļā – kopā ar Gramzdas senlietu krātuves vadītāju Skaidru Klasiņu iepazīsim Gramzdas baznīcu, kas pirmās Latvijas brīvvalsts laikā bijusi lielākā lauku baznīca Lejaskurzemē. Baznīca vairākkārt pārbūvēta, sagrauta, dedzināta, un tomēr atkal atjaunota, kā rezultātā ir ieguvusi unikālu izskatu – daļa baznīcas atrodas zem klajas debess, bet altāra vietā sienā izveidots stikla krusts, kurš kalpo kā abpusējs altāris. Apskatīsiem arī Gramzdas vārtus uz Latviju, iemetīsim skatu populārākjā Gramzdas dabas objektā – Gramzdas mežaparkā, kurā izvietotas 14 lielformāta gleznas. Takas garums ir 2 km, taču mēs aizdosimies uz takas sākumu, lai apskatītu kokā izgrebtus krēslus un gleznas.

No pl.15.30 Bārtas muzeja apmeklējums, kā arī Bārtas kultūras namā atrodas audēju kolektīva “Kamolītis” darbnīca. Darbnīcā varēsim iepazīt un vērot gadsimtiem nemainīgo aušanas procesu un mākslas darbus. (Muzejs un KN izstāde: 2 Eur/pers.).

Pirms mājupceļa, pl.16.00, iespēja iestiprināties ar īpaši mums sagatavotu siltu zupu turpat Bārtas kultūras namā (2 Eur). Savi trauki un karotes!

Ievērībai:
– Vietu skaits ierobežots šoferu pārvadāšanas transporta dēļ;
– Rezervācijas pārgājienam tiek pieņemtas līdz 20.02.2023.!
– Dalības maksa: 18 EUR/pers. (senioriem – 14 EUR, skolēniem no 16 g.v. – 10 EUR, līdz 16 g.v. – bez maksas);
– Dalības maksa vienas dienas dalībai: 12 EUR/pers., senioriem 10 EUR, skolēniem no 16 g.v. 6 EUR, no 16 g.v.– bez maksas);
– Rezervācija pārgājienam tiek veikta, veicot dalības maksas pārskaitījumu (18 Eur (gājējs), 14 Eur (seniors) vai 10 Eur (skolēns no 16.g.v.)) uz: WISETOURER SIA, Reg.nr 40203247756, LV40HABA0551048300350 ar pamatojumu “Dalības maksa pārgājienam “Vaiņode – Bārta”;
– Dalības maksas netiek atgrieztas! Ja dalībnieks atsauc savu dalību pārgājienā līdz 20.02., tad iemaksātā dalības maksa tiek pārcelta uz nākošo pārgājienu. Ja dalībnieks atsauc dalību pēc 21.02., tad dalības maksa netiek pārcelta vai atgriezta.

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM: http://bit.ly/3XZmOBH

Vairāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *