maijs, 2022

21mai.(mai. 21)04:0022(mai. 22)18:00Augšdaugava un Daugavas loki

Pasākuma detaļas

Brauciena maršruts aptver vietas, no kurām lielākajai daļai vajadzēja nebūt,…..ja tiktu uzcelta Daugavpils HES. Te 200 km uz augšu pa Daugavu stieptos ūdenskrātuves jūra, kas turpinātos arī Baltkrievijas teritorijā. Daugavas loki ir daļa no aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava”, kas 2004. gadā atzīts par NATURA 2000 teritoriju, bet 2011. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. Uz tikšanos braucienā!

Datumi: 21.05.-22.05.2022
Cena: 100 EUR

1.diena – izbraukšana 7:00 no Rīgas (Turgeņeva ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)
Daugavpils HES būvniecības vieta – iesāktā aizsprosta būvbedre un Elernes baznīca, kas redzama kadros no HES būvniecības sākuma

Sīķeles luterāņu baznīca – celta 1819. gadā. Skats uz Butišķu loku.

Lazdukalna skatu tornis – atrodas augstākajā punktā Daugavas krastos starp Krāslavu un Daugavpili. Skats uz Daugavas mežiem Ververu kraujas rajonā.

Červonkas pils ar parku – pils celta no sarkaniem ķieģeļiem 1870. gadā angļu neogotikas stilā.

Salienes dižakmens – otrs lielākais pašlaik zināmais laukakmens Daugavpils rajonā.
Poguļankas arkveida tilts – būvēts 19. gs. beigās no šķeltiem un apstrādātiem laukakmeņiem..

Jaunborne – Krucifiksa akmens, kas ir vienīgais šāda veida akmens Latvijā, Jaunbornes Sv.Krusta katoļu baznīca. Ķiploku dižvīksna, kuras apkārtmērs pārsniedz 5,4 m robežu.

Priedaines skatu tornis – no 32 m augstuma palūkosimies uz Daugavas loku sākumu.

Kafijas pauze Krāslavā

Krāslava – gandrīz neskarta līdz mūsdienām, ir saglabājusies 19. gadsimta koka apbūve. Grāfu. Plāteru rezidence Krāslavas pils, Krāslavas Svētā Ludviga Romas katoļu baznīca.

Indricas katoļu baznīca – vecākais koka dievnams Latvijā, bet tā draudze ir visvecākā Latgalē.

Piedruja – atrodas Daugavas krastā pie robežas ar Baltkrieviju. Te atrodas Daugavas akmens, uz kura Daugavas vārds iekalts septiņās valodās.

naktsmājas Piedrujā (tiks organizētas lieliskas vakariņas ar kopā pasēdēšanu).

2.diena. Brokastis viesnīcā.

z/s “Kurmīši” – bioloģiskā saimniecība piedāvā pašu audzētās un vāktās zāļu tējas. Ekskursija saimniecībā.

Lielie Muļķi un to nepareizās bites – apmeklēsim ciemu un kapsētu, kur varēsim pārliecināties par to, cik muļķu šeit ir dzīvojis un dzīvo. Iegriezīsimies bišu saimniecībā, kur varēsim uzzināt kaut ko vairāk par pašu ciemu, kā arī iegādāties “nepareizo bišu” medu, kā viņas nodēvēja lācītis Pūks.

Markovas pilskalns un Slutišķu vecticībnieku sādža – uzkāpsim Markovas pilskalnā, izejot cauri vecticībnieku sādžai, dosimies uz Slutišķu krauju, no kuras paveras lielisks skats uz Daugavu un “Daugavas vārtiem”.

Slutišķu krauja – vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums – 40,9 m, garums 400 m.

Vasargelišķu skatu tornis – 2015. gadā uzcelts 24 m augsts skatu tornis, no kura redzams Rozališķu loks.

Vecpils (Naujenes) pilskalns – atrodas līdz 25 m augstā un stāvā Daugavas ielejas krastā, ko ietver divas sānu gravas. Dinaburgas cietokšņa makets. No pilskalna un skatu platformas redzams Elernes loks.

Atgriešanās Rīgā ap 21.00

Pieteikšanās ceļojumam:
Pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājaslapā online rezervācijas sistēmā vai klātienē mūsu birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā. Telefons uzziņām: 26 444 119

Vairāk...

Laiks

21 (Sestdiena) 04:00 - 22 (Svētdiena) 18:00

Vieta

Пиедруя

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

X