maijs, 2022

28mai.(mai. 28)04:0029(mai. 29)18:00Dižjūras pārgājiens Nida - Bernāti

Pasākuma detaļas

Baltijas jūras piekraste ir skaista visos gadalaiko un laikapstākļos – piedāvājam divās dienās izbaudīt tās skaistumu un kultūrvēsturi, kājām izstaigājot posmu no Latvijas – Lietuvas robežas līdz Bernātu dabas parkam. Pārgājienu gar Dižjūru vadīs pieredzējis vadītājs! Maksimālais grupas lielums – 18 cilvēki!

1.diena (28. maijs): 7.00 izbraukšana no Rīgas (autobusu stāvvieta Turgeņeva ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)
* Brauciens Rīga – Lietuvas/Latvijas robeža.
* Kafijas pauze Bikstos, kafejnīcā “Dzirnaviņas”
* brauciens līdz Nidas ciemam, Latvijas – Lietuvas robežai, kur sāksim savu pārgājienu un Latvijas dienvidaustrumu piekrastes iepazīšanu.
* Latvijas valsts pirmais robežstabs NR 0001 – ar vienu kāju Latvijā, ar otru – Lietuvā! Latvijas valsts robežstabu numerācija sākas tieš šajā vietā.
* Nidas oļainā pludmale – savdabīgs akmeņainās pludmales posms – ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis, kas sākas pie Latvijas un Lietuvas robežas un stiepjas ziemeļu virzienā 3 km garumā.
* Pirms Papes Ķoņu ciema nogriezīsimies no pludmales un iesim cauri šim unikālajam vēsturiskajam zvejniekciemam – vienai no retajām pērlēm ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas kontekstā, kur saglabājušās tādas etnogrāfiskās un tautas celtniecības parādības, kas citur sen jau zudušas. Papē tiek atdzīvinātas niedru jumtu gatavošanas prasmes. Viens no 10 Kurzemes ainavu dārgumiem. Ķoņu ciemā piestāsim arī Latvijas etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiālē “Vītolnieki”, izjūtot senas zvejnieku sētas īpašo šarmu.
* Tālāk jau pāri Papes kanālam pa īpatnēju dzelzs tiltu un iegriezīsimies Papes “Dzintarvējos” jeb Fišerejā, kur pirms 90 gadiem atradās zivju pārstrādes cehs vietējiem zvejniekiem, apskatīsim nelielu vēsturisku ekspozīciju par Papes zvejniekiem un pēc tam atgriezīsimies atpakaļ pie jūras, vietā, kur reiz bija un varbūt kādreiz atkaļ būs neliela osta, turpināsim savu ceļu līdz Papes bākai, kas celta 1887. gadā. Pie putnu novērošanas stacijas, kur tiek gredzenoti un uzskaitīti migrējošie putni, dosimies uz naktsmājām kempingā “Pūķarags”. Šajā dienā, ja paveiksies, varbūt satiksim arī kādu Papes dabas parkā mītošu savvaļas zirgu vai gotiņu.
Kopējais dienas maršruta garums aptuveni 15 km.

Vietējo saimnieču gatavotas vakariņas.

2.diena – 29.maijs, svētdiena
Vietējo saimnieču gatavotas brokastis.
* Pēc brokastīm turpināsim tālāk savu ceļu gar jūru, blakus Nidas purvam, apskatot unikālu piekrastes posmu Latvijā, kur purvs satiekas ar jūru. 100 m no krasta purvā atrodas putnu vērošanas tornis.
* Baudot Dižjūras krasta ainavu nākošais pieturas punkts būs Jūrmalciems ar senu zvejnieku laivu piestātni un molu , tīklu māju “Piestātne”, kas reiz bija vieta, kur pēc zvejas no tīkliem izņemt zivis, bet mūsdienās tajā saimnieko biedrība “Jūrmalciema valgums”, rīkojot dažādus pasākumus un rūpējoties par zvejas tradīcijām un Jūrmalciema vēsturei veltītu ekspozīciju.
* Turpinot ceļu gar jūru, nākošais pieturas punkts būs Pūsēnu kalns, jeb kāpa – visaugstākā Baltijas jūras piekrastes kāpa Latvijā. Tās absolūtais augstums ir 37 m virs jūras līmeņa. Pūsēnu kalns atrodas dabas parka “Bernāti” teritorijā un ir aizsargājams dabas piemineklis, kura vēsture saistīta ar smilšu “staigāšanu”. No tā virsotnes paveras fantastisks skats pār koku galotnēm uz Baltijas jūru.
* Ja būsim noguruši, tad Pūsēnu kāpa būs mūsu maršruta galapunkts, bet, ja laikapstākļi mūs lutinās un spēka būs gana – dosimies tālāk un par maršruta galapunktu sev izvēlēsimies Bernātus, Bernātu dabas parku, kur atrodas Latvijas Republikas galējais rietumu punkts “Zaļais stars”, piemiņas akmens Latvijas Republikas pirmajam Valsts prezidentam Jānim Čakstem un koktēlnieka Alvja Vitrupa darinātās skulptūras pēc teikas “Kā Dienvidkirzemes tautastērpā radušās krāsas” motīviem.
Kopējais dienas mašruts 15-25 km.

Mājupceļš no Pāvilostas līdz Rīgai, atgriešanās Rīgā ap 21.00

Svarīgi! Nepieciešami laikapstākļiem un pārgājieniem piemēroti apavi un apģērbs, pusdienām – līdzpaņemtas sviestmaizes, našķi un tēja/kafija termosā, ūdens. Saulainā laikā noderēs arī kāda galvassega, saulesbrilles un saules aizsargkrēms, bet lietainā laikā – lietusmētelis vai apmetnis.
Mūsu autobuss būs netālu un palīdzēs nogurušākajiem, ja vien tuvumā būs ceļš.

Naktsmītņu raksturojums
Nakšņošana kempingā “Pūķarags”, 4-vietīgās kempinga mājiņās. Servisa mājā pieejama elektriskā plītiņa, ledusskapis un virtuves izlietnes.

Pieteikšanās ceļojumam
Pieteikšanos ceļojumam var veikt online rezervācijas sistēmā CEĻASOMA.LV mājas lapā: www.celasoma.lv, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Pilsoņu ielā 5-4, Rīgā.
Telefons: 26 444 119

Atlaides
ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 70 EUR

Vairāk...

Laiks

28 (Sestdiena) 04:00 - 29 (Svētdiena) 18:00

Vieta

Nida, Latvija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

X