Jēkaba ceļojumu 2 dienu pārgājiens: Ainaži – Staicele

/Jēkaba ceļojumu 2 dienu pārgājiens: Ainaži – Staicele

aprīlis, 2019

27apr.(apr. 27)10:0028(apr. 28)18:00Jēkaba ceļojumu 2 dienu pārgājiens: Ainaži - Staicele

Vairāk...

Pasākuma detaļas

Jēkaba Ceļojumu projekta “Apkārt Latvijai” pārgājiens no Ainažiem līdz Staicelei
27. un 28. aprīlī dosimies jau 10. pārgājienā apkārt Latvijai. Ainažos atvadīsimies no Piejūras ceļa, lai uzsāktu Ziemeļmeitas ceļu. Ak, šī Ziemeļmeita! Noslēpumaini skaista, klusa, bet vilinoša. Iepazīsim to soli pa solim, lai tā nesabīstas. Pirmajā dienā mērosim ceļu no Ainažu jūrskolas muzeja līdz Rozēniem, bet Staicelē lūkosim, cik stārķu atgriezušies dzimtenē un klabina knābjus. Pārgājienā baudīsim meža ceļus un Salacas krastus, apbrīnojot Sarkanās klintīs. Savukārt, svētdien dosimies 18 km garā ceļā no Rozēniem līdz Staicelei, pa ceļam iegriežoties Planču purva takā.

➡ Sestdiena, 27. aprīlis, gājiens no Ainažiem uz Rozēniem (~23 km)
Plkst. 8:30 – ieteicamais atbraukšanas laiks tiem gājējiem, kas vēlas pirms gājiena pagūt aiziet līdz Ainažu mola galam. Atrašanās vieta – http://ejuz.lv/ainazumols

Plkst. 9:00 iespējams apmeklēt Ainažu Jūrskolas muzeju ekskursijas vadītāja pavadībā. Ieeja: 2 Eur pieaugušajiem; 1,50 Eur studentiem, pensionāriem; 1 Eur skolēniem. Atrašanās vieta – https://goo.gl/pucVHR

No plkst. 9:30 reģistrēšanās stāvlaukumā, kas atrodas Valdemāra ielā, iepretim Ainažu jūrskolas muzejam (atrašanās vieta: https://goo.gl/LvpZra) Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, vakarā pēc gājiena gājēji ar organizēto transportu tiks aizvesti tām pakaļ.

Plkst. 10:00 – došanās ceļā, plānots noiet aptuveni 23 km. Ceļā apskatīsim gleznainos Salacas upes līkločus. Pa ceļam plānota kopīga pusdienu pauze ar savām līdzi paņemtajām maizītēm pie skaistajām Sarkanajām klintīm.

Plkst. 17.00. no Rozēnu veikala visi gājēji ar autobusu tiek aizvesti uz Ainažiem pēc savām mašīnām, lai pārbrauktu uz Staiceli, kur būs nakšņošana.

Nakšņošana: Naktmītnē “Stārķu miga” Staicelē (Atrašanās vieta- http://ejuz.lv/miga). Gultasvieta ar nakšņošanas piederumiem 4-vietīgā istabiņā – 10 EUR/pers., nakšņošana TELTĪS (līdzi sava telts, guļammaiss, paklājiņš) 1,50 EUR/pers.

Plkst. 19:00 – Vakariņas (3,50 EUR/pers.)

Pēc vakariņām vakarēšana Salacas upes krastā, blakus naktsmītnei “Stārķu miga” (slikta laika apstākļu gadījumā, – vasaras kafejnīcas telpā). Turpat blakus ir jaunais laukums (ar kamerām), kur var novietot auto.

➡ Svētdiena, 28. aprīlis, gājiens no Rozēniem līdz Staicelei (~ 18 km)

Plkst. 9:00 brokastis, rīta kafija Staicelē kafejnīcā “Milvus” (apmēram 500 m no nakšņošanas vietas, 3,50 EUR/pers.) Atrašanās vieta – http://ejuz.lv/milvus

Plkst. 9:30 visi gājēji ar organizēto autobusu tiek aizvesti uz Rozēniem, lai kopīgi dotos pārgājienā.

Plkst. 10:00 Gājiens Rozēni – Staicele (18 km). Pa ceļam apskatīsim Planču purva dabas taku. Atrašanās vieta – http://ejuz.lv/plancupurvataka

Ceļā plānota pauze ar savām līdzi paņemtajām maizītēm.

No plkst.16.00 tiek piedāvāta iespēja iepazīt Staiceli. Ekskursiju sāksim laukumā pie automašīnām – ar Lībiešu muzeja “Pivalind” apmeklējumu. Iepazīsimies ar Staiceles un apkārtnes vēsturi, tradīcijām, lībiešu kultūras mantojumu. Tālāk skatīsim Staiceles pilsētas vēsturisko (19.gs. beigu un 20.gs. sākuma) koka apbūvi, kas veidojusies reizē ar Staiceles Papīra fabrikas celtniecību. Fabrikas Direktora māja, Lielā iela, Brīvdabas komplekss ar Audēju namiņu, ciemos pie Staiceles rokdarbniekiem, Rozēnu – Staiceles Evaņģēliski luteriskā baznīca, kurā apskatāmas ievērojamā, vietējā novadpētnieka, mākslinieka Kārļa Keres dievnamam veltītās gleznas, gleznainie Salacas krasti… Ziedojums par ekskursiju 1,50 Eur.

❗❗❗ PIETEIKTIES GĀJIENAM – https://bit.ly/2UquErz

Laiks

27 (Sestdiena) 10:00 - 28 (Svētdiena) 18:00

Leave A Comment

Pievienojies Mums!

Pievienojies STREELNIEKS.LV apziņošanas ķēdei!
1. Reizēm atlaides pie mūsu draugiem!
2. Ātrāk par citiem uzzini par dažādiem pasākumiem!
3. Nepalaid garām "Know How" izglītojošo info!
Ja tu jau esi #OutdoorCard dalībnieks, Tu vari šo ignorēt! Tev ir daudz labāki nosacījumi. ;)
X