Lāpu pārgājiens "Mangaļsalas bunkuri" 4. novembrī

pkt.04nov.16:00pkt.20:00Lāpu pārgājiens "Mangaļsalas bunkuri" 4. novembrī

Laiks

04.11.2022 16:00 - 20:00(GMT+03:00)

Pasākuma detaļas

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties aizraujošā lāpu pārgājienā pa Mangaļsalas bunkuriem piektdien, 4. novembrī.

Pārgājiena starts plānots stāvlaukumā Mangaļsalas ielā 2 ap plkst. 18:00. Netālu no šīs vietas atrodas 24. autobusa pietura “Stāvvadu iela”, kur autobuss piestās plkst. 17:48.

Pārgājienu sāksim ar īsu salas vēstures un ģeogrāfijas iepazīšanu. Uzzināsim kā radusies šī sala, kā izmainījusies Daugavas upes lejtece un kādi notikumi šeit risinājušies pēdējo 800 gadu laikā.

Pārgājiena laikā apskatīsim dažādas militārās būves, kas celtas 19. un 20. gadsimtā – krasta artilērijas baterijas, lielgabalu pozīcijas, pazemes bunkurus un tuneļus, munīcijas noliktavas, prožektoru punktu, militārā dzelzceļa paliekas un kravu izkraušanas rampu.

Tā kā strauji tuvojas ziema, tad svarīga stāsta daļa būs par sikspārņiem, kuri šajos bunkuros dodas ziemas miegā. Apgūsim, kā uzvesties šādās būvēs, uzzināsim vairāk par sikspārņu dzīvi un varbūt arī izdosies kādu no tiem ieraudzīt. Tā kā salā mājo dažādas sikspārņu sugas, tad ir būves, kuras ir slēgtas cauru gadu, daļā no atvērtajām mēs iesim iekšā tikai ar lukturīšiem, bet būs arī tādi, kurus droši varēsim izstaigāt lāpu gaismā. Maršrutu esam saskaņojuši ar zinātniekiem un darīsim visu, lai sikspārņus lieki netraucētu, bet Jums parādītu to, ko var un drīkst parādīt.

Pārgājiena laikā noderēs arī lukturīši vai telefonu gaismiņas, jo ne visās būvēs iesim iekšā ar lāpām.

Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 7 kilometrus.

Pārgājiens ideāli piemērots ģimenēm ar bērniem, jo tieši bērniem šādās vietās patīk vislabāk.

Vienas lāpas cena būs 2 EUR.

Finišs paredzēts plkst. 22:00 24. autobusa pieturā “Stāvvadu iela”.

Pieteikšanās pa tālruni 26980327, zvanot vai sūtot SMS un nosaucot savu vārdu, dalībnieku skaitu, nepieciešamo lāpu skaitu un tālruņa numuru.

Vairāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *