Pārgājiens "Ar vilcienu no Tukuma uz Kuldīgu" 12. februārī

sv.12feb.09:00sv.16:30Pārgājiens "Ar vilcienu no Tukuma uz Kuldīgu" 12. februārī

Laiks

12.02.2023 09:00 - 16:30(GMT+03:00)

Pasākuma detaļas

Aktīvā tūrisma centrs Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā Tukuma pusē un iepazīt to, kas palicis pāri no idejas būvēt dzelzceļu uz Kuldīgu.
Pārgājienu sāksim plkst. 11:00 Tukuma 2. dzelzceļa stacijā, kad būs pienācis vilciens no Rīgas.

Pārgājienu sāksim ar Tukuma dzelzceļa mezgla vēstures izzināšanu un noskaidrosim, kā radušies visi dzelzceļi, kas atrodas vai kādreiz ir atradušies Tukumā.

Tā kā pēc 2. pasaules kara dzelzceļa būve tika apturēta, bet apkaimē plaši būvēja ceļus un dažādas celtnes, tad tuvumā esošo grants karjeru Jaunsātos bija ļoti ērti savienot ar dzelzceļu un tam par pamatu tika izmantota daļa no jau celt sāktā Kuldīgas dzelzceļa.

Netālu no Jaunsātu grants karjera atrodas apdzīvota vieta Abavnieki. Tā būs mūsu galvenā pietura šajā maršrutā un vieta piknika pauzei.

Maršrutu turpināsim Sātu ciema virzienā. Pa ceļam redzēsim kādreizējo Vecsātu zemkopības skolu. Tā bijusi ne tikai viena no pirmajām šāda veida skolām Latvijas teritorijā, bet lepojusies arī ar pirmo tvaika pienotavu.

Pirms finiša Sātos apskatīsim slaveno tiltu uz Nekurieni, kas bijusi viena no iespaidīgākajām būvēm topošajā Kuldīgas dzelzceļa līnijā.

Finišs Sātos plānots ap plkst. 18:30, lai ar autobusu Jaunpils – Tukums varētu nokļūt atpakaļ Tukumā un paspētu uz vilcienu Rīgas virzienā.

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.

Pārgājienā plānots noiet apmēram 23 kilometrus.

Tā kā pārgājiens būs pa dažādiem ceļiem, tostarp demontētu un daļēji aizaugušu dzelzceļa līniju, iesakām paņemt līdzi rezerves apavus vai sausas zeķes. Apģērbs vēlams tāds, kuru nav žēl sasmērēt.

Dalības maksa:
8 EUR individuālajiem dalībniekiem;
6 EUR, ja ierodas vismaz divatā;
5 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti;
2 EUR skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti vai 3+ Ģimenes karti);
Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.
Atgādinām, ka samaksu var veikt arī ar bankas karti.

Pieteikšanās pa e-pastu [email protected] vai tālruni 26980327, norādot savu vārdu, dalībnieku skaitu un tālruņa numuru.

Vairāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *