Pārgājiens "Iepazīsti Teiku!"

sest.11feb.08:00sest.11:00Pārgājiens "Iepazīsti Teiku!"

Laiks

11.02.2023 08:00 - 11:00(GMT+03:00)

Pasākuma detaļas

Sestdien, 11.februārī, no plkst. 10:00 līdz 13:00, dosimies Teikas izziņas pārgājienā. Dažu stundu laikā iepazīsim Teikas apkārtnes vēstures lappuses un atklāsim tajās daudz interesanta – no cara laiku mazajiem strādnieku namiņiem un jūgendstila ēkām līdz Pētera Bērzkalna projektētajam “amerikāniskajam” dzīvojamajam rajonam, kas pārsvarā būvēts 30. gados iecienītajā jaunās lietišķības (funkcionālisma) stilā.
Šeit redzēsim tādu Latvijas arhitektūras vēsturei nozīmīgu arhitektu kā Jānis Alksnis, Eižens Laube, Augusts Malvess, Teodors Hermanovskis, Arturs Braunfelds, Lidija Hofmane-Grīnberga, Alfrēds Grīnbergs, Pauls Kundziņš u.c. veikumu.
Aplūkosim mūsu arhitektūras meistaru projektētos īres namus un savrupmājas, kas pauž gan kosmopolītiskas tendences, gan nacionālās savdabības meklējumus jaunās lietišķības, klasicisma un etnogrāfiska stila apvienojumā. Protams, daudz interesanta uzzināsim arī par apkārtnes ievērojamākiem cilvēkiem un notikumiem! Pārgājiens sagatavots izmantojot unikālu Latvijas vēstures arhīvā iegūtu informāciju.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs vēsturnieks un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.

🌞 MARŠRUTS: apļveida,
ap 5 km. Ceļš ved pa ielām

👉PIETEIKŠANĀS:
Lūdzam pieteikties pa tālruni 28639532 vai e-pastā [email protected] Pieteikumā lūdzu norādīt dalībnieka vārdu un kontakttālruni. Dati nepieciešami, lai būtu iespējams noskaidrot, vai visi dalībnieki ieradušies, un paziņot par pārgājiena izmaiņām.

🌞 SABIEDRISKAIS TRANSPORTS: 4., 12., 16. trolejbuss un 1., 14. 21. autobuss līdz pieturai “Zemitāna laukums”. Iespējams braukt arī ar 1. un 3. tramvaju līdz pieturai “Džutas iela” un pa Džutas ielu doties dienvidu virzienā līdz Brīvības gatvei un Zemitāna laukumam.

🌞 PULCĒŠANĀS: 10.00 Zemitāna laukumā pie piemiņas zīmes

STARTS: 10:05

FINIŠS: Pārgājiens noslēdzas Zemitāna laukuma apkārtnē ap plkst. 13:00

🌳DALĪBA PASĀKUMĀ: Ja pasākums Tev patika un to novērtē atzinīgi, mēs priecāsimies par Tavu ziedojumu Zaļo pārgājienu projekta turpināšanai – aptuveni 10 eiro strādājošiem un 5 eiro nestrādājošiem. Ja nav iespējas ziedot, nebēdā – nāc līdzi, gan jau citreiz būs!

👉NOTEIKUMI UN ATBILDĪBA:
Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Pasākuma vadītājs
Aivars Jakovičs.
Tālrunis: 28639532
E-pasts: [email protected]

Vairāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *