Pavasara palu šovs Lido zivis Kuldīgā 2019 un Jūrkalne

Home/Pavasara palu šovs Lido zivis Kuldīgā 2019 un Jūrkalne

aprīlis, 2019

27apr.07:3021:00Pavasara palu šovs Lido zivis Kuldīgā 2019 un Jūrkalne

Vairāk...

Pasākuma detaļas

Kuldīdznieki zina – pavasaris iestājas tad, kad virs Ventas rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis. Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā. Zivis ceļojumā pavada arī vasaras tūrisma sezonu atklājošs palu šovs „Lido zivis Kuldīgā”, kas tiek rīkots aprīļa beigās un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā.

Ekskursijas cena: 26 EUR

Ekskursijas programmā:
7.30 izbraukšana no Rīgas (no autobusu stāvvietas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgeņeva ielā)

Rendas rumba un Rendas mazais ūdenskritums
Kuldīga – slavenākā Kurzemes hercoga Jēkaba dzimtā pilsēta
Kuldīga ir vecākā Kurzemes pilsēta ar labi saglabājušos viduslaiku apbūvi. Vienīgā Latvijas pilsēta, kuru pateicoties tai cauri plūstošajai Alekšupītei, var saukt par Latvijas Venēciju. Tā ir pilsēta, kur māju celtniecība norisinājusies izvairoties no āderēm, kas atstājis iespaidu uz ielu tīklu. Iepazīstot izstaigāsim pilsētas ievērojamākās un interesantākās vietas, tai skaitā restaurēto Veco rātsnamu un Ēvalda Valtera pieminekli tirgus laukumā.

Pilsēta ir ievērojama ar savu Ventas rumbu – Eiropā platāko ūdenskritumu, kur pavasaros lec vimbas.

Festivāls “Lido zivis Kuldīgā”
Aprīļa beigās Kuldīgā tiek atklāta tūrisma sezona ar grandiozu pavasara pasākumu – “Lido zivis Kuldīgā”. Visas dienas garumā pilsētā notiek atrakcijas, konkursi un pasākumi saistīti ar lidojošajām vimbām. Kā saka kuldīdznieki: “kas redzējis, kā Kuldīgā lec zivis, tas savu veiksmi šogad reizinās ar divi! “ Pilsētā darbosies amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, izstādes, atrakcijas, spēles. Uzstāsies bērnu un jauniešu deju kolektīvi. Uz pilsētas dārza skatuves uzstāsies – Rumbas kvartets, zvejnieku apvienība Vilnis, kapela Spēlmaņi, Klaipēdas senioru kluba vokālais ansamblis.

To Kuldīgā var redzēt tikai reizi gadā!

Ekskursijas turpinājumā dosimies cauri Suitu novadam – Īvandei, Ēdolei un Alsungai uz Jūrkalni.

Jūrkalne – Laimīgais kalns, vieta, kurā nav iespējams neiemīlēties.
“Nostājies jūras stāvajā krastā, un vējš tev atprasīs skumjas..”
Jūrkalnes stāvkrasts pilnībā atbilst nosaukumam, jo stāvais, smilšainais krasts slejas gandrīz divdesmit metru augstumā. Te ir novērojama vislielākā krasta erozija Latvijā – tieši no šīs apkārtnes ir izskalots tik daudz, cik visā Latvijā kopumā. Novērots, ka krasta atkāpšanās notiek pat par vairākiem metriem gadā.

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

Pieteikšanās ceļojumam
pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājas lapā online ceļojumu rezervācijas sistēmā: www.celasoma.lv , vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Elijas ielā 17-356 (3.stāvs, ir lifts), Rīgā, telefons: 26 444 119.

Laiks

(Sestdiena) 07:30 - 21:00

Leave A Comment

Go to Top