Pavasara pastaiga Limbažu pusē -Purezera un Lielezera dabas taka

Home/Pavasara pastaiga Limbažu pusē -Purezera un Lielezera dabas taka

aprīlis, 2019

19apr.08:0019:00Pavasara pastaiga Limbažu pusē -Purezera un Lielezera dabas taka

Vairāk...

Pasākuma detaļas

Kamēr vēl tikai plaukst koku lapas, daba un pilsētas atklāj skatam to, kas noslēpisies aiz lapu rotas vasarā…
Aicinām šo pavasara dienu nesēdēt mājās, bet iepazīties ar to, ko mums piedāvā Limbažu puse.

Ekskursijas programmā:
Plkst. 08:00 izbraukšana no Rīgas (no autobusu stāvvietas Turgeņeva ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)

Purezera dabas taka Brīvzemnieku pagastā – viena no skaistākajām purva takām Latvijā, kas ved apkārt ainaviskam augstā purva ezeram. Takas garums ap 4 km, viegli ejama gan pa meža celiņu, gan koka laipām, pie ezera ierīkotas divas peldošas atpūtas platformas, kur pasēdēt, atpūsties un baudīt meža un purva smaržas. Purezera dabas taka ir viena no savdabīgākajām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 18 dabas takām.

Limbaži – pusdienu pauze un pastaiga ar ekskursiju pa Reņģu galvaspilsētu, apskatot Veco ugunsdzēsēju depo, kur stāvas kāpnes ar stiklotām grīdām ved uz torņa piekto stāvu, no kura paveras skats uz vecpilsētas centrālo daļu. Starp pilsētas dominanti – Limbažu evaņģēliski luterisko baznīcu un pilsētas slimnīcu atrodas sens lībiešu pils aizsardzībai rakts grāvis, bet baznīcas dārzā – piemineklis latviešu brīvības cīnītājiem. Pabūsim pie Baumaņu Kārļa, Latvijas himnas autora, pieminekli, kas kļuvis par Limbažu vizītkarti. Kādreizējās varenības liecinieki ir viduslaiku pilsdrupas ar skatu torni.

Dzīvā sudraba muzejs – Limbažu lepnums. Muzejā apskatāma sudraba mākslinieka Oļega Auzera darbu kolekcija, kur katram priekšmetam ir savs īpašs stāsts un gids iepazīstina ar sudraba apstrādes procesu un aicina pagaršot sudraba ūdeni.

Lielezers un dabas taka – pie tā un tajā sadzīvo daba un cilvēki, te iekārtota pludmale, sporta laukumi, laivu piestātne, ierīkota dabas taka ar putnu vērošanas torni, bet īpaša vieta šeit ir vienai no Baltijas labākajām smaiļošanas un kanoe airēšanas sporta bāzei.

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 19:00

Ekskursijas cena: 28 EUR

Svarīgi! Tā kā ekskursijas laikā ir paredzēts apmeklēt un staigāt pa dabas takām – nepieciešami ērti pārgājiena apavi un laikapstākļiem atbilstošs silts apģērbs. Lietus gadījumā lietusmētelis vai lietussargs.

Pieteikšanās ceļojumam
pieteikšanos ceļojumam var veikt CEĻASOMA.LV mājas lapā online ceļojumu rezervācijas sistēmā: www.celasoma.lv , zvanot uz telefonu: 26 444 119, vai klātienē CEĻASOMA.LV birojā Elijas ielā 17-356 (3.stāvs, ir lifts), Rīgā.

Laiks

(Piektdiena) 08:00 - 19:00

Leave A Comment