Tūrisma ceļa marķēšana

sest.20mai.06:30sest.06:30Tūrisma ceļa marķēšana

Laiks

20.05.2023 06:30 - 06:30(GMT+03:00)

Pasākuma detaļas

Tūrisma ceļa marķēšana Sēlijā

Sestdien, 20. maijā, notiks posma Subate-Gārsene marķēšanas darbi, veidojot garās distances pārgājienu maršrutu, sadarbībā ar pierobežas pašvaldībām un NVO.

Ik gadu būtiski pieaug pieprasījumi pēc garajiem pārgājienu maršrutiem, kas ļauj ceļotājiem droši un ērti pavadīt laiku piemērotā infrastruktūrā. Latvijā jau ir tapušas vairākas šādas takas. Zināmākās no tām ir Mežtaka un Jūrtaka. Latgalē pērn izveidota Ezertaka. Veiksmīgi attīstoties, tūrisma ceļš Sēlijā nākotnē varētu iekļauties kādā no Latvijas garo pārgājienu maršrutiem, padarot reģionu pievilcīgu dabas tūristiem, kas, savukārt, veicinās tūrisma pakalpojumu attīstību.

Stāsta biedrības “Sēlijas laivas” takuzinis Andris Zībergs: “2019. gadā Leišmales pašvaldības kopā ar vietējām kopienām, iedvesmojoties no fonda “1836” un Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Latvijas apceļošanas gājiena, uzsāka darbu pie jauna pastāvīga pārgājiena tūrisma ceļa izveides. Notika maršruta iedzīvināšana talkas Subatē, Aknīstē, Ritē, pie Gricgales muižas kroga un Ērbergē. “

Pēc vairāku gadu klusuma darbs pie tūrisma ceļa veidošanas atsākas. 20. maijā notiks marķēšanas darbi, piedaloties vietējām kopienām, Latvijas dabas tūrisma asociācijai, biedrībai “Sēlijas laivas”, kā arī Jēkabpils un Augšdaugavas novadu pašvaldībām. Darbi paredzēti aptuveni 18 kilometru garumā. Dalībniekiem automašīnas jānovieto pie Gārsenes pils. Izbraukšana ar kopīgo transportu uz Subati plkst. 10.00. Līdzi jāņem darba cimdi un atspirdzinājumi, apģērbs piemērots laikapstākļiem un darbam mežā. Laipni aicināti! Vairāk pa tālr. 29441918 (Andris).

Vairāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *