Airsofts: Kas ir airsofts?

/Airsofts: Kas ir airsofts?
Airsofts: Kas ir airsofts?2018-02-26T23:02:44+00:00

Kas ir Airsofts?

Daudzi no mums ir pavadījuši kādu stundu spēlējot datorspēles, kuras spēlētājiem sniedz iespēju iejusties aktīvā kaujas darbībā.  Tā, reizēm rodas jautājums – “Kā tas ir – iejusties šo varoņu ādās?” Lai izjustu kaujas spriedzi, adrenalīnu un dinamiskas situācijas, nav nepieciešams stāties armijā un doties uz kādu no karstajiem pasaules punktiem. Iespējams, ir laiks uzspēlēt airsoftu.

Airsofts ir taktisks, ļoti aktīvs un aizraujošs šaušanas sporta veids, kas liek kustēties un  ātri domāt. Tas ir kā šahs simulētos kaujas apstākļos, tikai kauliņu vietā ir tavi un pretinieku komandas biedri, kuri nemitīgi maina situāciju spēles laukumā.

Vietā būs salīdzinājums – tā ir kā daudzspēlētāju datorspēle, tikai reālajā vidē. Airsoftā galvenais spēlētājs ir katrs pats un uzvara ir tieši atkarīga no paša un citu komandas biedru snieguma, un kopējās komandas sadarbības. Tāpēc tas ir kļuvis par ļoti populāru kolektīvu saliedēšanas pasākumu.

“Džentlmeņu” sports jeb spēle uz godīgumu.

Airsoftā tiek izmantotas plastmasas 6mm bumbiņas, kuras trāpījuma brīdī neizšķīst, neatstājot nekādus smērējumus uz apģērba. Tieši šis faktors padara šo spēli par “džentlmeņu” sportu, jo trāpījums katram ir jāfiksē un jāatzīst pašam. Var šķist, ka tas visu sarežģī, taču patiesībā trāpījumus var viegli identificēt un spēles laukumā problēmas rodas reti.

Līdz ar krāsas neesamību, ir samazināts bumbiņas svars, kas ļauj līdz minimumam novērst traumu gūšanas iespējas. Kopumā trāpījuma izjūtas, atkarībā no distances, ir raksturojamas kā viegls bites kodiens, kas pēc īsa brīža vairs nav jūtams.

Airsoftā ir obligātas tikai aizsargbrilles, taču, lai netiktu traumēta sejas āda, ir ieteicams izmantot sietiņa sejas masku. Tā nav obligāta prasība, taču tās ievērošana ir būtiska, ja svarīgi ir saglabāt sejas ādu neskartu, izvairoties no liecībām par neseno piedzīvojumu.

Jāņem vērā ne mazāk būtisks fakts –  spēle ir ļoti tīra, nevajadzīgi  netiek sasmērētas drēbes un apkārtne, tādēļ to ir iespējams spēlēt vietās, kur ikdienā notiek saimnieciskā darbība. Šādā gadījumā spēles laukuma sakopšanai ir nepieciešama tikai slota, lai nekas neliecinātu par spraigajām kaujām.

Ieskaties airsofta spēlēs!

Rolis un Raivo ir pacentušies, lai izveidotu lielāko Latvijas airsofta video pleilisti. Abonē šos YouTube kanālus, lai nepalaistu garām jaunākos video! 

ROLISSRaivo Freimanis FilmsSTREELNIEKS.LV

Kam ir piemērots airsofts?

Airsofts ir piemērots visiem. Pat meitenes, kurām parasti nepatīk ieroči un jebkas, kas saistās ar militārismu, pēc kārtīgas airsofta spēles atzīst – “Jā, tagad es saprotu, kas tajā ir tik īpašs!” Lūk, šajos pasākumos airsofts lieliski iederās! 

  • Vecpuišu ballītes.

  • Uzņēmumu kolektīvu saliedēšanas pasākumi.

  • Klases saliedēšanas pasākumi.

  • Dzimšanas dienas svinības.

  • Draugu izklaides pasākumi.

Noorganizē Savu Airsofta Pasākumu!

Airsofta iedalījums: Taktiskais un Sportiskais novirziens

Ir skaidrs, kas ir airsofts, taču nav ne jausmas ar ko sākt? Vispirms kārtīgi izšaudīties, jeb pirmo spēli aizvadīt ložņājot pa krūmiem un gaidot slēpnī?
Ja sportiskais airsofts pārsvarā ir vērsts uz sadarbību nelielās grupās, tad taktiskajā airsoftā katram spēlētājam ir jāsaprot, ka viņš ir skrūvīte lielākā mehānismā, kas nereti sastāv no 50 un vairāk spēlētājiem katrā komandā. Līdz ar to, spēles aktivitāte ievērojami augstāka ir sporta airsoftā, jo uzvar tas, kurš vismazāk baidās un izdara visprecīzākās darbības!

Sportiskais novirziens

Kas ir airsofts - sportiskais airsofts | STREELNIEKS.LV

Sportiskā airsofta novirziens ir ideāli piemērots, lai iepazītos ar airsoftu kā sporta veidu. Tas ir ātrs un dinamisks, vērsts uz intensīvu kontaktu ar pretinieku!

Sportiskais airsofts ir orientēts uz ātru un precīzu uzdevumu izpildi, iesaistoties masīvās apšaudēs. Sportiskā airsofta spēlei nav nepieciešams liels spēlētāju skaits, parasti pietiek sākot no 10 spēlētājiem.

Visbiežāk spēles scenāriji ir vienkārši, piemēram, ar uzdevumu nolaupīt pretinieku komandas karogu, vienlaicīgi nosargājot savējo. Tāpat tiek izspēlētas dažādas inscinētas situācijas, piemēram, ķīlnieku atbrīvošanas operācijas un spridzekļa uzstādīšana. Sportiskais airsofts ir lielisks veids kā iesācējiem iepazīties ar šo aizraujošo sporta spēli.

Taktiskais novirziens

Kas ir airsofts - Taktiskais airsofts | STREELNIEKS.LV

Taktiskā airsofta novirziens nereti ļauj radīt simulētus kaujas apstākļus, kur katram dalībniekam ir sava loma un uzdevums.

Galvenā taktiskā airsofta atšķirība no sportiskā novirziena ir padziļinātajā uzdevumu un spēles scenāriju izpildē un plānošanā. Uzsvars tiek likts uz precīzu risinājumu realizēšanu, nereti izvairoties no lielām kaujām. Svarīgi ir neaizmirst par tādām detaļām, kā maskēšanos, slēpņošanu un pretinieku novērošanu. Nereti uzmanība tiek pievērsta lomu spēlēm un detaļām, kas ļauj radīt ļoti interesantus un notikumiem bagātus spēļu scenārijus. Taktiskā airsofta spēlēm parasti ir izdomāts stāsts un pat vesela pasaule, ļaujot spēlētājiem izdzīvot filmu cienīgus scenārijus.

Kas ir nepieciešams, lai spēlētu airsoftu?

Obligātais inventārs ir aizsargbrilles, oranžā signālveste un airsofta šautene. Airsofta šautenes pēc izskata un svara ir maksimāli līdzīgas īstiem ieročiem, kas spēlei piešķir papildus asumu. Tām nav nekādu papildus pievienotu tvertņu un balonu, kas samazina reālisma izjūtas, kā  tas ir peintbolā.

Lai sāktu nodarboties ar airsoftu, uzreiz nav nepieciešams iegādāties personīgo šauteni. Ja šis sporta veids šķiet interesants un piemērots tev, tad pirmos iespaidus tu vari gūt iznomājot ekipējumu un piedaloties kādā publiskajā spēlē vai, piemēram, noorganizējot pasākumu saviem draugiem.

Starp airsofta šautenēm ir ļoti liela izvēle. Sākot no pistolēm, beidzot ar ložmetējiem un snaiperšautenēm. Iesācējiem gan būtu ieteicams sākt ar triecienšautenēm, jo iepriekšminēto šauteņu veidi prasa īpašu taktiku un pieredzi airsoftā, lai sekmīgi varētu ar tiem spēlēt.

Vēl ir vērts pieminēt, ka airsoftam ir zemas izmaksas. Ja salīdzina, piemēram, ar peintbolu, kur 2 000 bumbiņas maksā no 25-40 eur, tad airsoftā līdzvērtīgs bumbiņu daudzums maksās 8 EUR.

Airsofta Ekipējums - STREELNIEKS.LV

Nepieciešamā airsofta ekipējuma minimums:

  • Airsofta šautene;

  • Aizsargbrilles;

  • Oranžā signālveste.

Airsofts – sports priekš aktīvajiem!

Airsofts ir sporta veids, kurš ir sevišķi piemērots aktīviem cilvēkiem. Airsofta spēles laikā ir augsta fiziskā aktivitāte. Kā rāda spēļu ieraksti ar GPS iekārtām – vidēji vienas spēles laikā tiek noskrieti un nostaigāti 7-10 km. Nereti, nākamajā dienā pēc spēlēm,  ir nācies dzirdēt no spēlētājiem vārdus: “Es nebiju domājis, ka tiek izmantotas tādas muskuļu grupas!”

Regulāri nodarbojoties ar airsoftu ir iespējams ievērojami uzlabot savu fizisko formu, kā arī attīstīt domāšanas un lēmumu pieņemšanas ātrumu.

Ir vērts pieminēt, ka airsofts pamatā ir komandu sporta veids. Tiem, kuri airsoftā ienāk vieni paši, ir lielas iespējas pievienoties kādai no komandām, kur apvienojušies regulārie spēlētāji. Tas nozīmē, ka būsi atradis ne tikai lielisku hobiju, bet arī jaunus draugus un paziņas.

Ceram, ka esam ieviesuši skaidrāku bildi par to, kas ir airsofts! Ja esi jauna un aizraujoša hobija meklējumos šis, iespējams, ir tieši priekš Tevis!

Noorganizē savu airsofta spēli!

Esi gatavs uzspēlēt airsoftu?

Nākošo reizi, kad dosies tusēt ar draugiem, iekļauj programmā airsoftu!
Noorganizē savu airsofta spēli!

IZLASI PATS UN IEDOD CITIEM!

Vislabākais PALDIES un VISAUGSTĀKAIS NOVĒRTĒJUMS mums ir tad, ja ar mūsu radīto saturu padalās tālāk! :)
36
Aizpildi prasīto informāciju
PIETEIKTIES!

Pievienojies vairāk kā 500 lietotājiem, kur izmanto #OutdoorCard priekšrocības!

close-link

Pievienojies Mums!

Pievienojies STREELNIEKS.LV apziņošanas ķēdei!
1. Reizēm atlaides pie mūsu draugiem!
2. Ātrāk par citiem uzzini par dažādiem pasākumiem!
3. Nepalaid garām "Know How" izglītojošo info!
ES PIESAKOS! TURIET MANI INFORMĒTU!
Ja tu jau esi #OutdoorCard dalībnieks, Tu vari šo ignorēt! Tev ir daudz labāki nosacījumi. ;)
X