Pārgājiens ap Līgatni

///Pārgājiens ap Līgatni

Pārgājiens: Līgatne un tās apkārtne

Pirms neilga laika, publicējām rakstu par to, ka pārgājienu iešanai nav nepieciešamas nedz speciālas zināšanas, nedz īpašs ekipējums. Nu… vismaz tik ilgi, kamēr neej pārgājienos, kuros tas ir nepieciešams. 🙂 Pienāca ļoti daudz vēstules par to, kad mums ir plānots tuvākais pasākums, tāpēc nolēmām uzrīkot vienu tādu pārgājienu, kurš būtu ideāli piemērots tiem, kuri ir pirmās reizes gājēji. Taču vienlaikus pārgājienam ir jābūt pietiekami interesantam tiem, kuri reizi pa reizei kaut kur pastaigājas. 

Lūk, šī ir Tava iespēja pievienoties pārgājienam ap Līgatnes apkārtni! Iesim vienu dienu un nostaigāsim +/- 15 kilometrus. Tiekamies! 

Šobrīd pieteikušies

0
DALĪBNIEKI
Piesakies Pārgājienam!

Piesakies un tiekamies pārgājienā!

Kā parasti - mēs kvalitāti vērtējam augstāk par kvantitāti! Neatliec uz pēdējo brīdi!
Piesakies Pārgājienam!

Ieskaties, kā mums gājis iepriekš!

VISPĀRĪGS APRAKSTS

Līgatnes apkārtne ir kā radīta pārgājieniem. Varētu teikt, ka tā ir radīta īpaši pārgājieniem! Līgatnes apkārtnē ir neskaitāmi maršruti un to variācijas, katrs no tiem būs īpašs un krāšņu dabas skatu pilns. Pērle meža ielokā. 

Aicinām Tevi pievienoties pārgājienam, kurš norisināsies 10. decembrī un vedīs riņķī apkārt Līgatnes skaistākajām vietām. Pulcējamies visi pie autostāvvietas un tad dodamies gar Ānfabrikas klintīm, uzkāpjot Skolas kalnā, un tālāk gar Līgatnes upīti uz priekšu. Līgatnes upīte pati par sevi ir pārpilna ar lielākiem un mazākiem atsegumiem. Tās krasti liks mazliet iesvīst, taču pretī dos ļoti daudz pozitīvas emocijas un krāšņus dabas skatus. Tālāk virzīsimies uz dižo Katrīnas iezi, pēc tam uz apslēpto Tītmaņu iezi. Savulaik tur bijusi iekopta pārgājienu taka, taču tad uz laiku zudusi aizmirstībai… līdz atkal atklāta no jauna.

Maršruts, nokļūšana, ēšana… .

Pārgājiena kopgarums turp un atpakaļ ir +/- 15 kilometri. Šim pārgājienam noteikti ir jārezervē visa diena jeb ne mazāk kā 6h (neskaitot ceļu turp un atpakaļ). Lai arī nav kilometros pārāk daudz, stundas kusīs kā Latvijas ziemas sniegs. Pārgājiena maršruts 40% vedīs pa bezceļiem (mežu), 60% pa taciņām un ceļiem. Pārgājiena grūtības pakāpe ir vidēja, būs vietas kur solis būs raits, būs vietas, kur mugura paliks slapja.

Nokļūšana uz pasākuma norises vietu ir katra paša ziņā. Nav bijis tā, ka šī iemesla dēļ uz pārgājienu kāds nebūtu ticis. Tieši tā pat ir ar atgriešanos. Līdzi ir ieteicams ņemt mugursomu, kurā paņemt līdzi dzeramo ūdeni (vismaz 1L uz cilvēku) ko ēdamu priekš vismaz vienas ēdienreizes (ugunskuri un “kopīgie katli” nav paredzēti). Iespējams Līgatnē nāksies atgriezties jau uz tumsu, tāpēc kāds rokas vai pieres lukturītis kabatu nespiedīs.

Piesakies Pārgājienam!

Piesakies un tiekamies pārgājienā!

Kā parasti - mēs kvalitāti vērtējam augstāk par kvantitāti! Neatliec uz pēdējo brīdi!
Piesakies Pārgājienam!
By | 2017-12-07T12:15:14+00:00 decembris 2nd, 2017|Publiskie pārgājieni|0 Comments

About the Author:

Mārtiņš ir organizācijas STREELNIEKS.LV aizsācējs. Savu pieredzi viņš ir ieguvis dienestā LR Zemessardzē, gan organizējot, gan piedaloties dažādās pārgājienu aktivitātēs, airsofta spēlēs un citos līdzīga rakstura pasākumos. Ikdienā Mārtiņš darbojas āra dzīves ekipējuma tirdzniecības jomā, tāpēc ir ieguvis ļoti labu izpratni par to, kādas ir "vidējās cilvēka pārgājienu problēmas".

Leave A Comment

IZLASI PATS UN IEDOD CITIEM!

Vislabākais PALDIES un VISAUGSTĀKAIS NOVĒRTĒJUMS mums ir tad, ja ar mūsu radīto saturu padalās tālāk! :)
398
Piesakies Savai OutdoorCard!
PIETEIKTIES!

Vairāk kā 490 lietotāji izmanto OutdoorCard priekšrocības!

Tā nebūs "tikai vēl viena" atlaižu kartiņa. 
close-link
X