Uzzini Kā Atvērt GPX Failu Telefonā Un Dodies Dabā Neapmaldoties

Aptuveni pirms gada, neviens īsti necēla ausi, kas ir GPX un kā atvērt GPX failu telefonā. Nemaz nemaz nerunājot par padziļinātām niansēm, tai skaitā to veidošanu. Saistībā ar pavasara Kovidkrīzi, strauji pieauga iedzīvotāju interese par atpūtu dabā, došanos pārgājienos un rezultātā… GPX ir gandrīz visa pamatā, ja gribās padalīties ar maršrutiem. Ja Tu esi nonācis līdz šim rakstam, visticamāk, ka arī Tu kādā brīdī esi gribēji aizmest savu viedierīci, jo nespēj atvērt tajā ielādēto GPX failu vai arī saskāries ar līdzīgām grūtībām. Patiesībā, arī viens otrs pieredzējušāks gājējs, ir atklājis, ka īsti neko nepārzina par šo tēmu.

Kas Tev Ir Nepieciešams?

“Vai Tu Nevari Atsūtīt Kādu NORMĀLU Failu?! Kā Var Sačakarēt Tik Skaistu Ideju!” – Gandrīz Katru Reizi, Kad Kāds Mēģina Atvērt GPX Failu Un Viņam Nesanāk

Ir O.K., ja līdz šim ar GPX un tamlīdzīgiem failiem Tev nav sanācis saskarties, kā rezultātā šī  ir viena no pirmajām [iespējams, neveiksmīgajām] pieredzēm. Reizēm viss jaunais šķiet sarežģīts un prasa tikai liekus klikšķus. Ir pipeejami daudzi citi formāti, bet GPX ir viens no globālajiem standartiem, tāpēc tas ir viegli integrējams faktiski jebkurā navigācijas iekārtā – sākot no sporta pulksteņiem (piemēram, SUUNTO), beidzot ar viedtelefoniem un faktiski vienmēr šis fails tiks korekti nolasīts un atpazīts.

Kā atvērt GPX uz Iphone

Kāpēc Tev Vispār Vajadzētu Pievērst Uzmanību GPX Failiem?

Patiesībā, ja Tavs nolūks ir doties dabā un atklāt jaunas vietas, agrāk vai vēlāk Tu tāpat nonāksi līdz šim failam, iespējams arī šīm rindām.

Kādu Aplikāciju Izvēlēties Jeb Kas Ir Jāņem Vērā, Kad Meklē Kā Atvērt GPX Failu Telefonā?

Nav noslēpums, ka meklējot kā atvērt GPX failu telefonā, nāksies secināt, ka kopumā aplikāciju tirgū ir pieejami, ja ne tūkstoši, tad pavisam noteikti vairāki simti dažādas saistītās aplikācijas. Tomēr, kura katra vis’ tā vienkārši nederēs, jo bieži vien šīm aplikācijām ir dažādi pielietojuma nolūki, kā arī to spēja atainot GPX maršrutus ievērojami atšķiras.

Neiedziļinoties to klāstā un sadalījumā, kad runa nonāk par “Aiziet no punkta A uz  punktu B”, nereti uzreiz tiek iedomātas tik plaši pieejamas aplikācijas kā GOOGLE MAPS. Tas nav nekas slikts, arī es Google Maps izmantoju faktiski vienmēr, kad vajag izdomāt kā aizbraukt vai aiziet kājām pilsētvidē. Tomēr mežā Gūgle ir un paliek gatavais pilsētnieks un īsti tēmu vairs necērt.

Tāpēc visur, kur ir saistība ar āra dzīvi, valda citas aplikācijas, kuras tam ir radītas.

Kritēriji Aplikācijai, Kuru Vari Droši Izmantot Pārgājienos un Piedzīvojumos Pie Dabas un Salīdzinājums Pret Google Maps

Kādu Aplikāciju Lejupielādēt Telefonā, Lai Atvērtu Pārgājiena Maršrutu un Citus GPX Failus?

Uzreiz – šis NAV par LABĀKAJĀM aplikācijām tirgū. Patiesībā, ir pilnīgi vienalga, ko Tu liec savā telefonā un izmanto, ja Tev ir izveidojusies sapratne par šo tēmu. Svarīgākais ir tas, lai šīs aplikācijas pilda savu funkciju attiecībā pret tās nolūku.

Tirgū ir pieejamas vairākas labas navigācijas aplikācijas, bet viens ir pavisam skaidrs –

pagaidām vēl NAV IDEĀLĀS APLIKĀCIJAS, lai varētu tā pārliecinoši teikt, ka “Viss, kas tev ir nepieciešams ir šī te…”. Ja kāds tā apgalvo, tad viņš… nav īsti iedziļinājies tēmā, lai neteiktu tiešāk. 🙂

Atklātībai jāatzīst, ka man šobrīd telefonā ir veselas sešas, bet pārsvarā izmantoju tikai šīs tālākminētās, kur katrai no tām ir savs nolūks. Un vari būt pārliecināts – man ar GPX failiem un dažādu pārgājienu maršrutu plānošanu ir diezgan padaudz darīšana. 😉 Šeit ir uzskaitītas divas, kuras var uzlikt uz sava telefona un arī personīgi visbiežāk izmantoju.

OsmAnd – Tiešsaistes Un Bezsaistes Kartes Latvijai un Pasaulei

Pēc vairāku aplikāciju uzstādīšanas un dzēšanas (kopskaitā – vismaz 10), naudas iztērēšanas dažādās “premium” versijās, OsmAnd esmu personīgi atzinis kā vienu no parocīgākajām aplikācijām, ko var izmantot ne tikai esot pārgājienā, bet arī pilsētvidē.

Tajā vari lejuplādēt bezsaistes vektoru karti, kas vismaz reizi nedēļā atjaunojas no OpenStreetMaps resursiem, uzlikt papildu spraudņus, kas atvieglo, piemēram, reljefa informācijas iegūšanu, u.c. paplašinājumus (gan maksas, gan bezmaksas). Man personīgi patīk funkcija, kurā vari pamatkartei uzlikt citu kartes slāni un regulēt tā redzamību. Aplikācijā ir iespējams uzzīmēt maršrutu gan braukšanai ar velo un transportu, gan arī iešanai kājām, kā arī izveidot un uzreiz saglabāt GPX navigācijas sliedi.

Pats galvenais – tā būs vienlīdz noderīga gan Latvijā, gan ārpus Latvijas, jo pamata informācija tiek iegūta no globālajiem info resursiem, kas nav tikai piesaistīti OsmAnd aplikācijai.

Kā Atvērt GPX Failu OsmAnd un LVM Geo Aplikācijas Izmantojot Android Ierīces?

Kā atvērt GPX ar Osmand

Iepriekš ielādētos un saglabātos GPX maršrutus var uzglabāt pārskatāmā “bibliotēkā”, kas ļauj jebkurā brīdī ieslēgt/izslēgt maršrutu un tajā pārskatāmo informāciju. OSM bāzes pamatne tajā padara redzamas vairākas iezīmētās sīktaciņas. Var uz kartes mērīt attālumu, kas ļauj pārgājiena laikā viegli pārplānot savas darbības un aprēķināt laiku, kas nepieciešams, lai izkļūtu, piemēram, no meža. Šīs funkcijas ir vairākkārt noderējušas dzīvē.

Viena no retajām aplikācijām, kura normāli ataino klikšķināmas interneta saites, ja tādas ir pievienotas kādam GPX punktam, kā arī ir saderīga ar Mapillary servisu, kas ļauj iegūt pieeejamos tiešsaistes attēlus, ja tos ir pievienojuši lietotāji. Pieejamā Bezmaksas Versija ir Ļoti O.K., ar pietiekami plašu pielietojumu, kas atvieglos orientēšanos dabā, pat ja uzskati sevi par pieredzējušu staigātāju. Tā teikt – lieki megabaitus neaizņems.

Latvijas Valsts Mežu Aplikācija Jeb LVM GEO – Radīts Latvijai

LVM GEO ir šobrīd “krutākais” Latvijas teritorijai izstrādātais karšu serviss, kas ietver sevī arī labi strādājošu mobilo aplikāciju gan Android, gan iOS ierīcēm. Kā LVM GEO mājaslapā pieejamā informācija vēsta,

LVM GEO Mobile lietotne ir izstrādāta AS “Latvijas valsts meži” darbinieku atbalstam, pakalpojumu sniedzējiem darba uzdevumu saņemšanai, kā arī LVM GEO klientiem saimnieciskās darbības atbalstam, bet tā arī ir brīvi pieejama ikvienam interesentam, lai orientētos dabā.

Lūk. Šī aplikācija ir ar plašu informatīvo vērtību attiecībā pret Latvijas topogrāfiju un reljefu. Tu vari daudz un dažādos veidos caurskatīt  Latvijas teritoriju un ar laiku pat iemanīties atpazīt “kur varētu glabāties īstie noslēpumi”. Mobilajā aplikācijā ir pieejamas gan vairākas tiešsaistes karšu versijas (tai skaitā arī iepriekš pieminētais OSM serviss), gan arī bezsaistes mežu karte dažādos mērogos.

LVM GEO APLIKĀCIJA

Pa virsu fona kartei var uzlikt dažādus slāņus (būs nepieciešams interneta savienojums), no kuriem mans favorīts ir reljefa augstuma līknes, kas ļauj “on the go” paskatīties ,kas ir priekšā, tādā veidā ļaujot gūt pilnīgu priekšstatu par apvidu sev apkārt. Tiesa – ja augstuma līknes tev šķiet kas nedzirdēts – iespējams, tas nedos Tev nekādu pievienoto vērtību. Bet tā vietā, izmantojot Dabas Aizsardzības Pārvaldes aizsargājamo teritoriju slāni, palīdzēs izvairīties no ieiešanas kādā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kurā visai ātri var dabūt arī administratīvo sodu.

Vēl viena “fīča“, kas varētu patikt tiem, kas meklē “tagad un tūlīt” vietas – ir iespēja aplūkot arī LVM pārziņā esošās dabas takas, atpūtas vietas un citu tūrisma infrastruktūru. Varēsi atrast vietas, kur aizbraukt ar ģimeni vai arī viens pats. Bet ņem vērā, ka visticamāk, tur būs kaudze ar cilvēkiem.

LVM GEO var pievienot arī GPX trasi, tomēr salīdzinot  ar OsmAnd pieejamo GPX trases detalizāciju ievērojami iepaliek… ja vien  tev nepietiek vienkārši redzēt GPX sliedi un viss. 🙂

LVM GEO Aplikācija ar Mežu karti, LVM atpūtas vietām un GPX sliedi

SOLI PA SOLIM: Kā Atvērt GPX Failu Telefonā uz Android un iOS Ierīcēm?

Android ierīcēm šis ir pavisam vienkārši. Augstāk jau, iespējams, redzēji ātro pamācības video ar OsmAnd aplikācijas uzstādīšanu un faila atvēršanu.

Lai piedod kaismīgākie iOS ierīču fani, bet ar āboliem vienmēr ir kādas problēmas, tāpat arī ar šo GPX failu atvēršanu. Tāpēc SEKO ŠIEM SOĻIEM

Kādas Ir Labākās Alternatīvas Telefona Aplikācijām Kur Var Izmantot GPX Failus?

Ja pārgājieni un līdzīgas kustīgās aktivitātes ir daļa no Tavas dzīves, tad Tu visai ātri sapratīsi, ka ilgtermiņa orientēšanās pēc mobilā telefona aplikācijām nav visai nopietna. Nepārproti – to var darīt, daudziem arī neko vairāk nevajag, bet nereti nākas saskarties ar problēmām, kas ir saistītas ar telefona GPS zonas uztveri un atbilstošu pozicionēšanos attiecībā pret maršrutu. Augot pieredzei, prasības pret precizitāti pieaug.

Ļoti laba un praktiska alternatīva, ko arī pats faktiski vienmēr izmantoju ikreiz, kad jāved cilvēki pārgājienos, ir sporta GPS pulksteņi. Ideja ir pavisam vienkārša – tas kalpo ne tikai kā ikdienas pulkstenis, bet tajā arī var vienkārši ielādēt iepriekš sagatavotus GPX failus, kur pulkstenis ar ļoti labu precizitāti izvedīs pa nosprausto “sliedi”.

Ja tā salīdzina, tas ir “easy” līmenis ejot jebkādu maršrutu un arī tiešā nozīmē – atklājot sev iepriekš nezināmu apvidu. Atzīmē atrastos interešu punktus (virsotnes, potenciālās apmetnes vietas, skaistos skatus, u.c.), precīzi ieraksti savu pieveikto maršrutu un gūsti pār to pilnvērtīgu analīzi, lai labāk sagatavotos nākošajiem izgājieniem, kā arī nepieciešamības gadījumā dodies atpakaļ tieši pa tām pašām pēdām, kā atnāci. Tas viss – bez nepieciešamības pēc interneta zonas.

Es personīgi  izmantoju, SUUNTO zīmola SUUNTO 9 Baro, ar kuru esmu izvedis ne vienu vien pārgājienu, kura maršruts ir iepriekš izplānots uz kartes. Ieskaties https://suuntopulksteni.lv un dod ziņu, ja esi noskatījis kādu pulksteni ar kuru atklāt pasauli sev apkārt. 😉

Suunto 9 Baro Sporta Pulkstenis

Virzoties pa iepriekš nosprausto maršrutu, Tu vari uzzināt, piemēram, cik kilometri ir atlikuši, cik ilgs laiks vēl būs nepieciešams un orientējošo ierašanās laiku.

1
0
Tavas domas, viedoklis un pieredze ir zelts! Lūdzu iekomentē!x
()
x