Pārgājiens Uguņciema akmeņu valstībā

sv.20nov.07:30sv.14:30Pārgājiens Uguņciema akmeņu valstībā

Laiks

20.11.2022 07:30 - 14:30(GMT+03:00)

Pasākuma detaļas

Šajā svētdienā, 20. novembrī dosimies no Mērsraga līdz Uguņciemam dižakmeņu pārgājienā!🌊🌞

Šoreiz mūsu mērķis iepazīt Uguņciema akmeņu valstību. Tur atrodami akmeņu krāvumi, ko vietējie sauc par “kalvām”, gan lielāki un mazāki akmeņI – Zaķu akmens, Vāveru akmens, bet nedaudz tuvāk Mērsragam viens no Latvijas lielākajiem akmeņiem – Svētmeitu akmens. Ceļā redzēsim vēl citus dabas objektus un vēsturisko Uguņciemu, kurā vairākām mājām pavisam neparasti nosaukumi, kā, piemēram, Krācumi, Kaucumi, Rūcumi…
Pasākumu vadīs ceļotājs un vēsturnieks Aivars Jakovičs.

👉Pulcēsimies 9:30 Mērsragā pie autobusu pieturas.

👉Maršruta garums aptuveni 15 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, meža takām un ceļiem

👉🚌Autobusu satiksme: Autobuss Rīga – Dubulti – Mazirbe atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 7:30 un pienāk Mērsragā 9:29. Tomēr Atgādinu, ka ir iespējams arī kooperēties ar citiem pārgājiena dalībniekiem, kuriem var atrasties vieta automašīnā, protams, solidāri piedaloties lietojamās degvielas apmaksā.

👉 Pieteikšanās:
Dalībniekus lūdzam pieteikties pa tālruni 28639532 vai rakstot pieteikumu e-pastā [email protected], norādot dalībnieku vārdus un kontakttelefona numuru. Piesakoties, lūdzu miniet vai brauksiet ar privāto vai sabiedrisko auto.
Pieteikšanos, lūdzu, neatliec uz dienu pirms pārgājiena, jo gadījumā, ja šīs dienas rītā nebūs pieteikušies vismaz 7 dalībnieki, pārgājiens var tikt atlikts!!

🚗Privātā autotransporta īpašniekiem: Mērsragā pieturas apkārtnē iespējams atstāt auto. Atgriezties pie auto varēs ar autobusu no Upesgrīvas (4 km no Uguņciema) vai arī ar auto, ko novietosim pārgājiena finiša vietā.
Ja kāds vēlas braukt ar privāto auto, lūdzu, dariet to zināmu pa tālr. 28639532 vai e-pastu [email protected]

🍼🥪Līdzi jāņem: pusdienu sviestmaizes (2 ēdienreizēm) un dzēriens, ērts un laika apstākļiem atbilstošs apģērbs. Mežs vietām var būt slapjš, ceļi – dubļaini, tāpēc ieteicams līdzi ņemt sausus rezerves apavus.

🌳Dalība pasākumā. Ja pasākums Tev patika un to novērtē atzinīgi, mēs priecāsimies par Tavu ziedojumu Zaļo pārgājienu projekta turpināšanai – aptuveni 10 eiro strādājošiem un 5 eiro nestrādājošiem. Ja nav iespējas šoreiz ziedot, nebēdā – nāc līdzi, gan jau citreiz būs!

👉Noteikumi un atbildība:
Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.
Uz tikšanos Mērsragā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs
Aivars Jakovičs.
Tālrunis: 2863-9532
E-pasts: [email protected]

Vairāk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *